Search Keywords: AV3822619
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic Electronic Components
  • Part No:
    AV3822619
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    0.1@250VAC 30VDC A
  • Maximum Movement Differential:
    0.8 mm
  • Operating Force:
    0.16 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    21.8 x 6.4 x 22.6 mm