Search Keywords: ARS12A12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic Electronic Components
  • Part No:
    ARS12A12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    0.5 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Pin Count:
    8
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    14.6 x 11.2 x 8 mm