NCV8502D50R2G
onsemi
LDO Regulator, 150 mA, 45 V, 90 µA IQ, with Delay, Adjustable Reset and Monitor Flag 5.0 V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +