FCPF290N80
onsemi
Power MOSFET, N-Channel, SUPERFET® II, 800 V, 17 A, 290 mΩ, TO-220F
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +