FCH47N60-F133
onsemi
Power MOSFET, N-Channel, SUPERFET®, Easy Drive, 600 V, 47 A, 70 mΩ, TO-247
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +