- D4CC3003
D4CC3003
Omron Automation
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Cross Roller Plunger Connector Receptacle 1A 30VDC 11.77N Linear Screw Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: D4CC3003
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Automation
Part No:D4CC3003
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509055
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Miniature
Actuator Style:Cross Roller Plunger
Pole Throw Configuration:SPDT
Switch Configuration:N.O./N.C.
Operating Force:11.77 N
Dimension:40 x 17.4 x 85.5 mm
Maximum Current Rating:1@30VDC A