V-16G88K-3CR5
Omron Electronics
Basic Snap Action Switch - SPST-NO - 16 A - 250 VAC - 8 VDC - Quick Connect (0.25") - Chassis Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +