R87F-A3A15HP
Omron Electronics
AC Fan Axial Ball Bearing 115V 95.35CFM/109.48CFM 42dB/46dB 119.5 X 119.5 X 38mm Long Life/Low Noise
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: R87FA3A15HP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Electronics
  • Part No:
    R87F-A3A15HP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    119.5 x 119.5 x 38 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    15 W
  • Maximum Airflow:
    109CFM
  • Noise Level:
    46 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Terminals
  • Housing Material:
    Die-Cast Aluminum
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C