- G9EC-1-B-DC24
G9EC-1-B-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 200A SPST-NO (98mm 44mm 86.7mm)
Description
Search Keywords: G9EC1BDC24
Supplier:Omron Electronics
Part No:G9EC-1-B-DC24
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:N/A
Operating Temperature:-40 to 50 °C