- G9EC-1-B-DC12
G9EC-1-B-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 200A SPST-NO (98mm 44mm 86.7mm)
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: G9EC1BDC12
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Electronics
Part No:G9EC-1-B-DC12
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:N/A
Operating Temperature:-40 to 50 °C