G7L-1A-B-J-CB-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 303Ohm 30A SPST-NO(52.5x34.5x55)mm Bracket
Description +
Search Keywords: G7L1ABJCBDC24
  • Part No:
    G7L-1A-B-J-CB-DC24
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C