G6RN-1A-AP4-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 5DCA/8ACA SPST-NO (( 28.8mm 10.5mm 15.3mm)) Through Hole
Description +
Search Keywords: G6RN1AAP4DC24
  • Part No:
    G6RN-1A-AP4-DC24
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    2.62 KOhm