G6RL-1A4-ASI-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO( (28.5mm 10mm 12.3mm)) THT
Description +
Search Keywords: G6RL1A4ASIDC24
  • Part No:
    G6RL-1A4-ASI-DC24
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    2.618 KOhm