G6K-2F-TR-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 1A DPDT (10mm 7.8mm 5.2mm) SMD
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G6K2FTRDC24
  • Part No:
    G6K-2F-TR-DC24
    EAR99
    1800
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    10 x 6.5 x 5.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    4.6 mA