G6JU-2FL-Y-DC4.5
Omron Electronics
Electromechanical Relay 4.5VDC 204.3Ohm 1A DPDT(10.6x7.4x10)mm SMD Ultra-Compact and Slim Relay
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G6JU2FLYDC45
  • Part No:
    G6JU-2FL-Y-DC4.5
  • Alias/AKA:
    G6JU2FLYDC4.5BYOMZ, G6JU2FLYDC45BYOMZ
    EAR99
    1000
  • Relay Construction:
    Latching Single Coil
  • DC Coil Voltage:
    4.5 V
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    10.6 x 7.4 x 10 mm
  • Coil Current:
    22 mA