G6E-134P-ST-US-DC48
Omron Electronics
Signal Relay 48VDC 3A SPDT(16x10x8)mm THT
Description +
Search Keywords: G6E134PSTUSDC48
  • Part No:
    G6E-134P-ST-US-DC48
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    3 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    5.76 KOhm