G6BK-1114P-US-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 5A SPST-NO( (21mm 10mm 10mm)) THT
Description +
Search Keywords: G6BK1114PUSDC24
  • Part No:
    G6BK-1114P-US-DC24
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    2.06 KOhm