G6B-1184P-US-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 2A SPST-NO( (21mm 10mm 10mm)) THT
Description +
Search Keywords: G6B1184PUSDC24
  • Part No:
    G6B-1184P-US-DC24
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Relay Construction:
    Non-Latching12534
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO12514
  • Mounting:
    Through Hole12526
  • Termination Style:
    PC Pin12536
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    2.88 KOhm