G6B-1174P-1-US-DC24
Omron Electronics
General purpose relay - SPST - 8A - 24 VDC - NO (1 Form A) – PCB through hole - Fully sealed construction - 20 x 10 x 10 mm ...
Description +
General purpose relay - SPST - 8A - 24 VDC - NO (1 Form A) – PCB through hole - Fully sealed construction - 20 x 10 x 10 mm - 200 mW - Silver alloy - 4 g - Switching voltage 380VAC / 125VDC