- G5Q-14-DC22
G5Q-14-DC22
Omron Electronics
Power Relay 22VDC 5(NO)A/3(NC)DCA/10(NO)A/3(NC)ACA SPDT (( 20.3mm 10.3mm 16.2mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: G5Q14DC22
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Electronics
Part No:G5Q-14-DC22
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:22 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 105 °C