G5LE-14-CF-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 8DC/10AAC SPDT (22.5mm 16.5mm 19mm) THT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: G5LE14CFDC12
  • Part No:
    G5LE-14-CF-DC12
    EAR99
    500
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    360 Ohm