G3VM-351GL(TR)
G3VM-351GL(TR)
Omron Electronics
In Stock: 2,559
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
RECOMMENDED REPLACEMENT
G3VM-351VY
G3VM-351VY
Omron Electronics
In Stock: 750
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Solid State Relay 25mA 1.3V DC-IN 0.1A 280V AC/DC-OUT 4-Pin SOP Stick
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: G3VM351GL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    G3VM-351GL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Output Type:
    AC,DC
  • Maximum Output Voltage:
    350 V
  • Maximum Output Current:
    0.12 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    1.3 V