G2RL-1-E-CF-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 16A SPDT (( 29mm 12.7mm 15.7mm)) Through Hole
Description +
Search Keywords: G2RL1ECFDC24
  • Part No:
    G2RL-1-E-CF-DC24
  • Alias/AKA:
    G2RL1ECFDC24BYOMB
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C