G2RL-1A-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 12A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
Description +
Search Keywords: G2RL1ADC24
  • Part No:
    G2RL-1A-DC24
  • Alias/AKA:
    G2RL1ADC24BYOMB
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    12 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C