- MGN2CDC12
MGN2CDC12
Omron Automation
Power Relay 12VDC 30A DPDT (84.33mm 63.5mm 60.45mm)
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: MGN2CDC12
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Automation
Part No:MGN2CDC12
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:N/A
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 115 °C