Search Keywords: LY3FAC24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    LY3FAC24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    3PDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    100 Ohm