LY3FAC200220
Omron Automation
Power Relay 200/220VAC 10A 3PDT(44x32x42.4)mm Flange
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LY3FAC200220
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    LY3FAC200220
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    200,220 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    3PDT
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 55 °C
  • Coil Resistance:
    8.65 KOhm