Search Keywords: E2VX10C12M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    E2VX10C12M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    10 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    NPN
  • Dimension:
    60 x 42 mm
  • Response Frequency:
    70 Hz
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C