Search Keywords: E2FX10E2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    E2FX10E2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    N/A
  • Sensing Distance:
    10 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    NPN
  • Dimension:
    57 x 55.44 x 36 mm
  • Response Frequency:
    400 Hz
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C