TWM5J8K2E
Ohmite
Res Metal Oxide 8.2K Ohm 5% 5W ±350ppm/°C Ceramic RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TWM5J8K2E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TWM5J8K2E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    8.2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 275 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    12.5 x 9 x 25 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm