TUW15JR20E
Ohmite
Res Wirewound 0.2 Ohm 5% 15W ±400ppm/°C Ceramic AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: TUW15JR20E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TUW15JR20E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    15 W
  • Resistance Value:
    200 mOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    49 x 12.5 x 11.5 mm