TUW15J56RE
Ohmite
Res Wirewound 56 Ohm 5% 15W ±350ppm/°C Ceramic AXL Bulk
Description +
Search Keywords: TUW15J56RE
  • Part No:
    TUW15J56RE
  • Power Rating:
    15 W
  • Resistance Value:
    56 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Dimension:
    49 x 12.5 x 11.5 mm