TUM5J560E
Ohmite
Res Metal Oxide 560 Ohm 5% 5W ±350ppm/°C Ceramic AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TUM5J560E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TUM5J560E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    560 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    Bulk
  • Dimension:
    22 x 10 x 9 mm