TK20PR030JE
Ohmite
Res Thick Film 0.03 Ohm 5% 20W ±300ppm/°C Molded TO-220 RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TK20PR030JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TK20PR030JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HK
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    30 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    10 x 4.6 x 17.8 mm
  • Terminal Pitch:
    5.1 mm