TFSC27K0JE
TFSC27K0JE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 42
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TFSC27K0J
Ohmite
Res Thick Film 27K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TFSC27K0J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TFSC27K0J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    27 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    13 x 5.5 x 1.1 mm