TFSC270RJE
TFSC270RJE
Ohmite
In Stock: 462
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TFSC270RJ
Ohmite
Res Thick Film 270 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TFSC270RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TFSC270RJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    13 x 5.5 x 1.1 mm