TAP800K75RE
Ohmite
Res 75 Ohm 10% 800W ±150ppm/°C Screw Terminal Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TAP800K75RE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TAP800K75RE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    AT
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    N/A
  • Case Style:
    N/A
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    800 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    75 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C