TAP800K750E
Ohmite
Res 750 Ohm 10% 800W ±150ppm/°C Screw Terminal Flange Mount
Description +
Search Keywords: TAP800K750E
  • Part No:
    TAP800K750E
  • Technology:
    N/A
  • Case Style:
    N/A
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    800 W
  • Resistance Value:
    750 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C