TAP600K100E
Ohmite
Res Thick Film 100 Ohm 10% 600W ±150ppm/°C Epoxy Screw Terminal Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TAP600K100E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TAP600K100E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    AT
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Epoxy
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    600 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C