SM204031007FE
SM204031007FE
Ohmite
In Stock: 360
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SM204031007F
Ohmite
Res Thick Film 1G Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Epoxy RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM204031007F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    SM204031007F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    100
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    1 GOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 110 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    27.43 x 2.54 x 14.99 mm
  • Terminal Pitch:
    22.86 mm