SM104031004FE
Ohmite
Res Thick Film 1M Ohm 1% 1.5W ±25/±50ppm/°C Epoxy RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM104031004FE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    SM104031004FE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 110 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    27.43 x 2.54 x 8.64 mm
  • Terminal Pitch:
    22.86 mm