SM101035005FE
Ohmite
Res Thick Film 50M Ohm 1% 0.5W(1/2W) A±25/A±50ppm/A°C Epoxy RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM101035005FE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    SM101035005FE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 110 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    8.38 x 2.54 x 8.64 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm