RX-1M1006FE
RX-1M1006FE
Ohmite
In Stock: 13
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
RX-1M1006F
Ohmite
Res Metal Oxide 100M Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±50ppm/°C Glass AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RX1M1006F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    RX-1M1006F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    100 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    47.63 x 5 mm