PFE5KR600E
Ohmite
Res Wirewound 0.6 Ohm 10% 1109W ±500ppm/°C Screw Terminal Bolt-On/Bracket Mount
Description +
Search Keywords: PFE5KR600E
  • Part No:
    PFE5KR600E
  • Power Rating:
    1109 W
  • Resistance Value:
    600 mOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C