PFE5KR250E
Ohmite
Res Wirewound 0.25 Ohm 10% 992W ±300ppm/°C Screw Terminal Bolt-On/Bracket Mount
Description +
Search Keywords: PFE5KR250E
  • Part No:
    PFE5KR250E
  • Power Rating:
    992 W
  • Resistance Value:
    250 mOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C