OX332K-TR
Ohmite
Res Ceramic Composition 3.3K Ohm 10% 1W -1600ppm/°C to 1000ppm/°C Conformal AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: OX332KTR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    OX332K-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    -1600 to 1000 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    17 x 5.5 mm