OM6825E-R58
Ohmite
Res Carbon Film 6.8K Ohm 5% 1W -450ppm/°C Conformal Coated AXL T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: OM6825ER58
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    OM6825E-R58
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -450 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Dimension:
    12 x 5 mm