OL2255E-R52
Ohmite
Carbon Film Resistor - Axial - Through Hole - 2.2M ohm (+/-) 5% - 1/2W - 350V Max - -800 to 1500 ppm/°C - RoHS - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +