MOX-H-025005FE
Ohmite
Res Thick Film 50M Ohm 1% 50W ±25/±50ppm/°C Varnish RDL Lug Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOXH025005FE
  • Part No:
    MOX-H-025005FE
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Varnish
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    50 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C