MOX-G-012003FE
Ohmite
Res Thick Film 200K Ohm 1% 40W ±25/±50ppm/°C Varnish Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOXG012003FE
  • Part No:
    MOX-G-012003FE
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Varnish
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    40 W
  • Termination Style:
    N/A
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C